תנופה בביטחון אישי

להסתובב בטבעון בביטחון

על מנת שיישוב יפרח וישגשג, תחושת המוגנות האישית חייבת להיות מקסימלית. היכולת להסתובב ברחובות בבטחה, מילדים ועד לוותיקי היישוב היא עוגן קריטי בכל מה שנעשה ונקדם ביישוב. הבטיחות והביטחון כוללים הכל – מתקנים ותשתיות, תחושה ברחובות, שת"פ הדוק עם גורמי החירום,  מאבק באלימות ובפשע, תשתיות הכבישים והדרכים, ועוד.

מהלכים שנקדם סביב נושא זה :

 שיתוף הפעולה עם המשטרה

נפעל באופן אקטיבי לחזק את שיתוף הפעולה עם תחנת המשטרה בזבולון , ונשקיע מאמצים בהחזרתה של תחנת משטרה פעילה יותר לקריית טבעון. יש לייצר נוכחות קבועה ואקטיבית של גורמי שיטור בקריה , בצורה שתייצר נוכחות הרתעתית בשטח , תיתן מענה לצרכי התושבים ותאפשר להגדיל את מערך הבטחון הישובי.

 שיתוף הפעולה עם מכבי האש ומד"א

בטבעון גם תחנת כיבוי אש אזורית פעילה, וגם תחנת מגן דוד אדום הפועלת בשגרה. נייצר שת"פ חינוכי ומניעתי תוך יידוע אקטיבי של התושבים בקשר לנושאי הבטיחות הקשורים למכבי האש, למגורים בסביבת חורש טבעי, ולדרכים להתמודדות ופעולה בסיטואציות שונות.

 וועדת בטחון, מוגנות ומוכנות לחירום

יש כיום במועצה וועדה פעילה בנושא. אנחנו נייצר מערך שיכלול גם את נציגות המשטרה, מד"א, מכבי האש, גורמי התנדבות אזרחיים, נציגות ארגוני ההורים, נציגות אזרחים וותיקים, ועוד. וועדה עם סמכות ועם יכולת לקבל החלטות משמעותיות ולקדם תהליכי עומק בנושאי הבטחון והבטיחות.

 חיזוק מערך המתנדבים

קרית טבעון היא יישוב שמצטיין בכמות המתנדבים האדירה הקיימת בו. נפעל על מנת לחזק את מערכי המתנדבים בנושאי החירום והביטחון. נמצה למקסימום את הידע הרב הקיים ביישוב, הגורמים המנוסים, והרצון לקדם תהליכי עומק . נייצר שת"פ עם גורמי ההתנדבות ופרויקטים המעודדים התנדבות למערכי הבטחון והחירום.

 מוכנות לחירום

נייצר ונתרגל את המודלים היישוביים והשיתוף בין הגורמים השונים במגוון מקרי חירום: שריפה, מלחמה ופינוי, תאונה החוסמת ציר ראשי, ועוד. רשויות וארגונים מסודרים נמדדים ביכולת שלהם לתפקד ולפעול בעתות חירום ומשבר, אנחנו נתרגל ונבנה את דרך הפעולה הזאת.

 בטיחות בכבישים

נייצר תכנית כוללת בנושא הבטיחות בכבישים אשר יודעת לבחון את הנקודות המשמעותיות והמסוכנות ביותר מבחינת הדרכים. תכנית זאת תייצר עבורנו את סדרי העדיפויות שעל בסיסם נפעל. במקומות הדחופים ביותר – נייצר תאורת רחוב חזקה, באמפרים בכבישים, אכיפה משמעותית על ידי מתנדבים ומשטרה, סימון מעברי חצייה ועוד.

 התייחסות פרטנית לרמת טבעון

רמת טבעון היא שכונה במוקד מבחינת תחושת הבטחון , המוגנות האישית , הרעש ועוד. בעשרות הפגישות שהתקיימו עם תושבי רמת טבעון חזרה ועלתה תחושת החשש וההפרעה לקיום אורח החיים התקני. מהלכים עיקריים בשכונה :

  • חיזוק התקשורת עם היישובים הערביים השכנים –

יש לא מעט סוגיות שאנחנו מאמינים שניתן לפתור על ידי חיזוק מערכת היחסים הרשמית והאזרחית עם הנהגת היישובים הערביים השכנים . נפעל על מנת לייצר שיח פתוח שיציף גם קשיים, אתגרים, והתמודדויות משותפות .

  • חיזוק צירי האכיפה –

אנחנו לא יכולים לקבל סיטואציה בה אורח החיים של תושבי היישוב נפגע באופן קבוע על ידי רעש, עבריינות ועוד. איפה שניתן לייצר הבנות ושותפות, נעשה זאת, אבל במקביל נפעל גם על מנת לחזק את צירי האכיפה – על ידי גורמי משטרה, מבצעי אכיפה, מערכי מתנדבים, ועוד.

תנופה לטבעון

תומכים בעידו

"אם היינו תושבי טבעון היינו בוחרים נכון – עידו גרינבלום"

צרו קשר עם עידו