תנופה בתשתיות

שיפור התשתיות בטבעון

קרית טבעון היא יישוב ותיק ובהתאם גם התשתיות שביישוב. יש לא מעט אזורים ומקומות בהם נדרשת השקעה תשתיתית משמעותית ורחבה. הסביבה הפיזית של האזרח היא אחד המבחנים המשמעותיים ביותר של מועצה ובהתאם נקדיש לכך משאבי זמן, כסף ועבודה קשה.

מהלכים אותם נקדם בתחום:

 בניית תכנית תשתיות רב שנתית

נבנה תכנית תשתיתית רב שנתית המסתכלת על היישוב עשור קדימה. תכנית היודעת לייצר סדרי עדיפויות ברורים ושקופים, ולהבהיר מהם הנושאים הדחופים ביותר לטיפול אשר מהם מתחילים, ומהם הנושאים שניתן לטפל בהם בשלבים מאוחרים יותר. אנחנו רוצים שתכנית כזאת תבנה בשותפות עם נציגות תושבים ושכונות ,תלווה על ידי אנשי מקצוע ותאושר גם בידי מליאת המועצה , בצורה שתקנה לתכנית תוקף ומשמעות של מסמך מחייב.

 תשתיות החינוך, אגודות הנוער והספורט

המתקנים הנמצאים בשימוש קהילתי עקבי הם מתקנים הזקוקים לתשומת לב מיוחדת ופרטנית ואותה נעניק להם. מתקנים בהם הילדים והמשפחות משתמשים באופן עקבי, ואשר הם הפנים של המועצה מן הבחינה הקהילתית.

 משפחות צעירות וגני השעשועים

כחלק מהאוריינטציה הפונה למשפחות צעירות ורוצה לחזק את התשתיות עבורן, נפעל בכדי לאפשר פעילות שוטפת במרחב הציבורי. שיפוץ ושיקום גני השעשועים והצללתם, חיזוק צירי הנגישות וההליכה עם עגלות, יצירת מרחב למשחקיית חורף פעילה, ותשומת לב ייחודית לנושא גני הילדים.

 תנופה באלרואי וקרית חרושת

קרית חרושת ואלרואי סובלות משילוב בין התפתחות ובנייה מואצת בהן ובסביבתן, לבין היותן שכונות ותיקות עם תשתיות מורכבות. אנחנו מתכננים לתת דגש מיוחד מבחינה תשתיתית על האזורים הללו. דגש שכולל בניית תכנית רב שנתית לשיקום נראות הרחובות, חיזוק טיילת הקישון,  פתרון בעיות ניקוז, ובעיקר תשומת לב על מנת לחזק ולשדרג.

 שדרוג פינות המחזור

פינות המחזור חשובות גם אידיאולוגית וגם פרקטית. יחד עם זאת, יש אתגר מורכב להחזיק את פינות המחזור מתפקדות ופעילות מחד, ונקיות ומסודרות מאידך. ערכנו מחקר השוואתי עם רשויות נוספות ועם מומחים לתחום המחזור הרשתות, ובתהליך ארוך שנים נדע לחזק את הנראות הפיזית של מרכזי המחזור, לשפר את מערכי פינוי המחזור ולייצר שביעות רצון ישובית סביב נושא פינות המחזור כולו.

 אכיפה יישובית

יישובים חזקים הם יישובים היודעים לאכוף בנושאים מסוימים בצורה אקטיבית ופעילה. בטבעון יש להגביר את האכיפה:

  • בנושא הכלבים המשוטטים וצואת הכלבים.
  • בנושא החניה על המדרכות במהלך היום, הגורמת לאזרחים ותיקים לרדת לכביש.
  • ביצירת סדר בנושא הגזם, ויצירת מוקד לפינוי ריהוט ופסולת כבדה שאיננו המדרכה.

תנופה לטבעון

תומכים בעידו

"אם היינו תושבי טבעון היינו בוחרים נכון – עידו גרינבלום"

צרו קשר עם עידו